Arjantin'de Gizli Bir Odada Hitlere ait orijinal eserler bulundu

Tarih: 21-06-2017 04:37:00 Güncelleme: 21-06-2017 10:45:03


Arjantin’de federal polisin bir eve yaptığı baskında, Nazi işaretli Hitlere ait tarihi eşyalar bulundu. 75 Nazi eserini ortaya çıkaran Arjantin Polisi, bu parçaların Güney Amerika’ya nasıl geldiğini araştırıyor.


Arjantin'de Gizli Bir Odada Hitlere ait orijinal eserler bulundu

İsmi verilmeyen zanlı kişinin eşyalarına el konulurken kendisi serbest bırakıldı. Yine de herhangi bir suçlamanın oluşup oluşmayacağı şu an için açıklanmış değil. Eserler ilk bulunduğunda çoğaltılmış eşyalar olduğu düşünüldü, ancak daha sonra yapılan araştırmalara göre orijinal oldukları anlaşıldı.

Arjantin Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich yaptığı açıklamada, “Geçmişte yapılan araştırmalara göre bu eserlerin orijinal olduğu anlaşıldı” dedi.

2. Dünya Savaşı’ndan sonra Nazi yetkilileri Adolf Eichmann, Josef Mengele ve bir grup insan Arjantin’e kaçtı. 1960’da yakalanıp İsrail’e gönderilen Eichmann yargılanarak idam edildi. Mengele ise Arjantin’den Paraguay’a kaçtı. Oradan da Brezilya’ya geçen Mengele, son nefesini Brezilya’da verdi. Bu eşyaların o dönemde Nazi Almanya’sından kaçan kişiler tarafından getirildiği düşünülüyor.
Kaynak: euroturknews.com

Bu haber 1142 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER US - AMERICAS Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI