euroturknews



Beni bilgilendirmedikleri için onları görevden aldım ! bizim Türkiye'ye her zaman saygımız var.

Tarih: 01-04-2018 07:48:00 Güncelleme: 01-04-2018 08:02:32


Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, operasyonu, medya ve üçüncü şahıslardan öğrendiğini, buna tepki gösterdiğini açıkladı.


Beni bilgilendirmedikleri için onları görevden aldım ! bizim Türkiye'ye her zaman saygımız var.

Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, önceki gün meclis oturumunda yaptığı konuşmada, FETÖ üyelerinin gözaltına alınıp sınır dışı edilmelerini, medya ve üçüncü şahıslardan öğrendiğini bir Başbakan olarak kendisinin bilgilendirilmediğini dile getirdi. Türkiyeye saygı duyduklarını belirten Kosova Başbakanı, Yakalanan şahısların, dün öğle vakti Türkiye'de olduklarını ve sevkiyat da olmak üzere herşeyin önceden organize edildiğini ancak kendisinin bu durumdan haberdar edilmediği için operasyona karışan üst düzey yetkilileri görevden aldığını bunun Türkiyeye karşı bir tavır olmadığını açıkladı. Haradinaj, "Kosova Cumhuriyeti'nin Türkiye Cumhuriyeti'ne saygısı var. Bu ülke, bağımsızlığımızın başından beri Kosova'yı tanıyan ülkedir. Bizim uluslararası planımızı destekledi. Ayrıca Türkiye'de, buralı olan milyonlarca Arnavut yaşıyor. Türkiye ile mümkün olduğunca en iyi bir ortaklık istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Türk Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Balkan ayağına yönelik, Kosova istihbaratıyla iş birliği içinde gerçekleştirdiği operasyonda, FETÖ/PDY'nin 6 üst düzey mensubu yakalanarak Türkiye'ye getirilmişti.

Bu durumdan haberdar edilmediğini ileri süren Kosova Başbakanı Haradinaj, önceki gün yapılan meclis toplantısında, görevden aldığı İçişleri Bakanı Flamur Sefaj ve Kosova İstihbarat Ajansı Başkanı Driton Gashi'yi istifaya çağırdığını yineledi.




Kaynak: euroturknews.com

Bu haber 7308 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BALKANS Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
http://www.google.com
HAVA DURUMU
HABER ARA
YUKARI