Gerçek Mazluma ulaşabilmek için olağanüstü bir fedakarlık ve çaba gerekiyor

Tarih: 12-08-2017 11:06:28


Merkezi Türkiyede olan , İFA (International Fraternity Association) ULUSLARARASI KARDEŞLİK DERNEĞİ hizmetleri Asya ve Afrika kıtasında, en uzak ülkelere uzanan reklamdan uzak, son derece gayretli ve sessiz bir yardım kuruluşu.


Gerçek Mazluma ulaşabilmek için olağanüstü bir fedakarlık ve  çaba gerekiyor

Interturknews Press Agency ekibi olarak,Uzakdoğu ülkelerinde yaşanan bir felaketi görüntülemek isterken, 2015 yılında tesadüf ettiğimiz bir yardım kuruluşunun güleryüzlü ve sakin tavırlarıyla insanlara yardım çabaları dikkatimizi çekti.

Bu kuruluşun, Türkiye merkezli  İFA derneği olduğunu öğrenmiş ve bu dernek hakkında ayrıntılı bilgi toplamaya çalışmıştık.

Merkezi  Türkiyede olan , İFA (International  Fraternity  Association) ULUSLARARASI KARDEŞLİK DERNEĞİ hizmetleri Asya ve Afrika kıtasında, en uzak ülkelere uzanan, 2013 yılında faaliyete geçmiş, çalışmalarını gösterişe ve reklama dökmeyen, sessiz bir yardım kuruluşu olduğunu tespit etmiştik ve 2017 yılında aynı derneğin daha da büyük fedakarlıklarla hizmet ağını oldukça genişlettiğini gördük.

Yapılan yardımların siyasi zeminlerde, farklı düşüncelere çekilmesi,  bir propaganda aracı olarak kullanılması, bir dernek yada sosyal kuruluş görünümüyle reklam malzemesi yapılmasını, bu tür istismarların önlenmesi  için yoğun bir çaba gösteren İFA,  hizmetlerini bir gönüllü ordusundan oluşan kişiler ve öğrencilerle, büyük bir başarıyla halen sürdürmeye devam ediyor.

Bütün yardım kurumları gibi yapılan bağışlarla hizmetlerini sürdüren İFA  Türkiye de sürdürdüğü özellikle Ramazan aylarında  ve Kurban bayramlarında düzenlenen bağış kampanyaları telefon operatörleri tarafından da destekleniyor.

Açtığı  www.ifa.org.tr/kurban  sayfasında kendini ve hizmetlerini dile getirerek, insani yardımların kendilerine nasıl ulaştırılacağı ve bu yardımların hangi hizmetlere dönüştürülerek, nerelere, ne şekilde iletildiği örneklerle ayrıntılı biçimde açıklanıyor ve çalışmalara ilişkin fotoğraf ve görüntüler sergileniyor.

 

İFA International  Fraternity  Association,  Singapur, Filipinler, Japonya, Bengaldeş, Endenozya, Avustralya, Malezya, Brunei  ve Güney Kore ülkeleri tarafından resmen tanınıp, devlet himayesine alınmış  9 ülkede 7/24 saat  aktif hizmet veren temsilciliklere sahip. Ayrıntılı bilgi ve bağışlar için www.ifa.org.tr güvenilir bir adres. INTERTURKNEWS PRESS AGENCY (Editorial)
Kaynak: euroturknews.com

Bu haber 1075 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TURKİYE / TURKISH Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI