euroturknewsİsveç Medyası şaşkınlığını gizleyemedi

Tarih: 26-04-2020 21:11:00 Güncelleme: 26-04-2020 21:13:35


İsveç Medyası olayı ''Bir Kız İnternet'te 'Babama yardım edin'' dedi, Türk Devleti Ambulans uçakla gelip aileyi aldı ve Türkiye'ye götürdü.''şeklinde duyurdu


İsveç Medyası şaşkınlığını gizleyemedi

İsveç Medyası Türkiye'nin vatandaşları konusunda gösterdiği hassasiyete hayranlıklarını dile getirdi. Gazeteler ve Televizyonlar, ''İsveç'in Malmö kentinde, yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek eve gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken'in kızları Samira ve Leyla Gülüşken, sosyal medyadan yardım çağrısı yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yardım çağrısı ve görüntüler üzerine devreye girerek hastaların Türkiye'ye getirilmesi için ambulans uçak gönderilmesi talimatı verdi.

Emrullah Gülüşken ve çocuklarını taşıyan ambulans uçak, saat 13.30'da Ankara Esenboğa Havalimanı'na indi. Uçağın iniş yapmasının ardından koruyucu kıyafetli sağlık görevlileri uçak içerisine girdi. Emrullah Gülüşken ve çocukları, yapılan kontrollerin ardından havalimanında bekletilen ambulanslarla Ankara Şehir Hastanesine sevk edildi.'' şeklinde açıkladılar.
Bu haber 2866 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Health Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
http://www.google.com
HAVA DURUMU
HABER ARA
YUKARI