euroturknewsNATO Rusya veya üçüncü bir ülkeye tehdit oluşturacak bir yapılanma içinde değil

Tarih: 25-03-2022 10:11:15


Türk Devlet Başkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesinde NATO’nun Rusya veya üçüncü bir ülkeye tehdit oluşturacak bir yapılanma içinde olmadığına tekrar dikkat çekti


NATO Rusya veya üçüncü bir ülkeye tehdit oluşturacak bir yapılanma içinde değil

Türk Devlet Başkanı Erdoğan, ''NATO’nun mevcut savaş ortamında Ukrayna’ya siyasi ve pratik desteğini sürdürürken gerçekçi ve stratejik bir yaklaşımla hareket etmesi şarttır. Zirvede aldığımız kararlarda tamamen NATO’nun caydırıcılık ve savunma yapılanmasını güçlendirmeye yönelik adımlardır. İttifakın Rusya’ya veya üçüncü başka bir ülkeye tehdit oluşturacak bir yapılanma içinde olmadığının altını bir kez daha çizmiş olduk.Türkiye ittifak dayanışması ruhunu esas alarak NATO’nun caydırıcılık ve savunma tedbirlerine gerektiği katkıyı vermeye devam edecektir. Müttefiklerimizden de aynı dayanışmayı bekliyoruz. Türk savunma sanayinin başarıları ortadayken bu alanda karşılaştığımız engellemelerin hiçbir makul gerekçesi olamaz.'' dedi.

* Savunma sanayimizin önüne bizzat bazı müttefiklerimiz tarafından konan kısıtlamaların artık kaldırılması ortak menfaatimizedir. Müttefikler arasında gizli açık ambargoların bırakın uygulanmasını konuşulmaması hatta gündeme dahi gelmemesi gerekir. Bu konudaki beklentilerimizi liderlerle açıkça paylaştım.
Kaynak: euroturknews.com

Bu haber 618 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER NATO Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
http://www.google.com
HAVA DURUMU
HABER ARA
YUKARI