euroturknewsTürk Vatandaşlığından çıkarılmalı

Tarih: 25-10-2022 18:27:20


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın "Türk vatandaşlığından çıkarılmasını" istedi.


Türk Vatandaşlığından çıkarılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın "Türk vatandaşlığından çıkarılmasını" istedi. MHP lideri, "TTB Başkanı'nın Türk vatandaşlığından çıkarılması, vatansızlığa mahkum edilmesi akla en yatkın olanlardan birisidir" dedi.

MHP Lideri Bahçeli, Partisinin grup toplantısında yaptığı bugünkü sert konuşmasında "TSK'nın kimyasal silah kullandığını şerefsizce dillendirenlere aldanacak hiç kimse yoktur. İşgal için bahaneler oluşturulduğu bilinen bir gerçektir. Türkiye'den bir Irak bir Suriye çıkarmak için ortam kollayanlar sömürge piyonlarıdır. Düşman safında toplananlar açıktadır. Hepsi de alçaktır. İP Başkanı'nın TTB'ye övgüleri hala hafızalarımızda. En son dehşet verici iftiraya nasıl bir yorum getireceği merak konusudur. Türk askerine düşmanlık, düşmana askerliktir. Teröristlere basamak olanlar, sözcülük yapanlar, su katılmamış teröristtir. Türk askerine aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunanlar kansızlardır. 23 Ekim 2022'de Almanya'nın Köln kentinde husumet oluşumu tarafından düzenlenen konferansta PKK, FETÖ ve yeminlik Türkiye düşmanları yine sahneye çıkmıştır. TTB Başkanı da bu konferansta hapis cezası alanların hak ihlali uğradığını öne sürmüş, kimyasal silah yalanını da ardından dile getirmiştir. TTB'nin başkan ve yöneticileri, hakkında en ağır cezai işlemlerin temin edilerek bu birliğin kapısına kilit vurulmasını, bu kuruma mecburi üyelik şartının kaldırılmasını tarihi önemde addediyorum. Türk düşmanı birliğin başında Türk olamaz. Türk askerlerine hainlerin ağzıyla kimyasal silah çamuru atanları, mesela TTB Başkanı'nın Türk vatandaşlığından çıkarılması, vatansızlığa mahkum edilmesi akla en yatkın olanlardan birisidir." dedi.
Kaynak: euroturknews

Bu haber 397 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TURKİYE / TURKISH Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
http://www.google.com
HAVA DURUMU
HABER ARA
YUKARI