Türkiye, Ortadoğu'da teröristlerin her hareketini, Avrupa'ya zamanında ve düzenli olarak bildiriyor

Tarih: 22-08-2017 13:50:00 Güncelleme: 22-08-2017 14:52:38


Bir TV Kanalında açıklama yapan Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, Fransız asıllı terörist savaşçıların dönüşlerini kendilerine zamanında bildiren Türkiye ile oldukça sıkı bir işbirliği içinde olduklarını belirtti.


Türkiye, Ortadoğu'da teröristlerin her hareketini, Avrupa'ya zamanında ve düzenli olarak bildiriyor

Suriye ve Irak çatışma bölgelerinden dönen terör eylemlerine karışmış yabancı uyrukluları Türkiye'nin yakından takip ettiğine dikkat çeken Fransız Bakan Teröristlerin her hareketinin Avrupaya zamanında iletildiğini ve Türkiye'nin bu konuda bütün dünya ile ciddi bir işbirliği içinde olduğunu belirtti.

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, Toplam 217 yetişkin ve 54 çocuğun bu bölgelerden geri döndüğünü, bir kısmının tutuklandığını söyleyen Collomb, "Fransız yabancı terörist savaşçıların dönüşlerini etkin bir şekilde bize bildiren Türkiye ile oldukça yakın çalışıyoruz." dedi. Bu bölgelerden dönenleri yakından takip ettiklerini kaydeden Collomb, radikalleşen kişilerin en az üçte birinin psikolojik rahatsızlığı olduğunu vurguladı.

Fransa İçişleri Bakanı Collomb, daha önceki bir açıklamasında, radikalleşerek Fransa'da terör eylemi düzenleme ihtimali bulunduğu düşünülen kişi sayısının son 2 yılda yüzde 60 artış gösterdiğini belirtmiş, bu kapsamda Fiş S olarak tabir edilen program çerçevesinde 18 bin 500'den fazla kişinin takip edildiği bilgisini paylaşmıştı.
Kaynak: euroturknews.com

Bu haber 1233 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EUROPE - EU Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
YUKARI